.  اشعار محرم 99 منتشر شد
 تلگرام سایت مهجه

یاد خدیجه توسط پیغمبر اکرم – متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا سلام الله علیها. داستان‌هایی جهت گریز زدن در روضه ائمه اطهار. در این بخش داستان‌هایی با منابع موثق جهت استفاده در روضه و استفاده به جا از فن گریز زدن در مداحی قرار می‌گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با فن گریز زدن در روضه و مداحی اینجا کلیک کنید

 

 

یاد خدیجه توسط پیغمبر اکرم

پیامبر تا در این جهان بود هرگاه نام و یاد خدیجه‌اش به میان می‌آمد بارانی از اشک از آسمان دیدگان فرو می‌بارید و می‌فرمود:

خَدیجَهُ وَ اَینَ مِثلُ خَدیجَهِ صَدَقتَنی حینَ کَذَبتَنی الناسُ. وَ ازَرتَنی عَلی دینِ اللهِ وَ اَعانَتی عَلَیهِ بِمالِها

معنی: از خدیجه سخن گفتی؟ کجا همانند آن بانوی خردمند و آن نمونه راستین و اخلاص پیدا می‌شود؟

او بود که آن شرایط بحرانی که مردم مرا در دعوت آزادی خواهانه‌ام دروغگو می‌انگاشتند با شهامت و ایمان راستی و درستی مرا گواهی کرد و در راه دین خدا یاری و همراهی مرا با درایت و توانمندی به دوش کشید و با دارایی خویش مرا در هدف‌های خدایی و انسانی‌ام مدد رساند.

 

اشاره گریز: روضه بعد از شهادت حضرت زهرا و غریبی امیر المومنین

منبع : بحار ج ۴۳ ص ۱۳۰

 

 

 

 

 

 

وبسایت فرهنگی مذهبی مهجه

وب سایت فرهنگی مذهبی مهجه در سال ۱۳۹۳ تحت عنوان shear.blog.ir با موضوع مرجع متن اشعار مداح گرانقدر، حاج محمود کریمی تاسیس شد. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، این ایده با اقبال خوبی مواجه شد.

در ایام ماه صفر المضفر سال ۱۳۹۵ ایده ای مبنی بر تاسیس وب سایت فروشگاه اینترنتی اشعار مداحان کشور شکل گرفت. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، جای خالی چنین وب سایتی در میان هزاران وب سایت، دانلود صوت و تصویر نوحه‌های مذهبی حس می‌شد که بعد از تحقیق و بررسی‌های فراوان اسم مهجه جهت نام فروشگاه انتخاب شد.

معنی عبارت مهجه

عبارت مهجه به معنی خون قلب یا آخرین قطره خون قلب می‌باشد. این عبارت در فرازی از زیارت عاشورا و همچنین زیارت اربعین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام آمده است.

اَلَذینَ بَذَلوا مُهَجَهُم دونَ اَلحُسَین (زیارت عاشورا)

وَ بَذَلَ مُهجَهَ (زیارت اربعین)

www.mohjat.net

 غلط املایی
اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.
0