فاطمه بهانه مادر را میگیرد – متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا سلام الله علیها. داستان‌هایی جهت گریز زدن در روضه ائمه اطهار. در این بخش داستان‌هایی با منابع موثق جهت استفاده در روضه و استفاده به جا از فن گریز زدن در مداحی قرار می‌گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با فن گریز زدن در روضه و مداحی اینجا کلیک کنید

 

 

فاطمه بهانه مادر را میگیرد

از امام صادق علیه السلام آورده اند که: به هنگام رحلت جانسوز حضرت خدیجه پیامبر سخت غرق در اندوه بود که دختر ارجمندش فاطمه برگرد پدر می‌چرخید و پیاپی از مادر می‌پرسید.

جَعَلَت فاطِمَهُ تَلُوذُ بِرَسولِ اللهِ وَ تَذُور حَولَهُ و یَقُولُ یا اَبَهَ اَینَ اُمی

پیامبر در این اندیشه بود که چه پاسخی به او بدهد که در این هنگام فرشته وحی فرود آمد و گفت: ای پیامبر پروردگارت پیام می‌دهد که به ریحانه‌ات سلام برسان و به او بگو: مادرت در خانه‌ای پر شکوه در بهشت پر نعمت و زیبای خداست. فاطمه با شنیدن پیام خدا در وصف و شکوه مادرش آرامش یافت و گفت: ذات بی همتای خدا و نام بلند او سلام و سلام بخش است و سلام و سلامتی از سوی اوست و به سوی او باز می‌گردد و بر فرشته گرانقدر او سلام و درود باد.

اِنَ اللهَ هُوَ اَلسَلام وَ مِنهُ السَلام وَ اِلَیهَ السَلام

 

اشاره گریز: روضه بعد از شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و حالات حضرت زینب سلام الله علیها

 

 

 

 

وبسایت فرهنگی مذهبی مهجه

وب سایت فرهنگی مذهبی مهجه در سال ۱۳۹۳ تحت عنوان shear.blog.ir با موضوع مرجع متن اشعار مداح گرانقدر، حاج محمود کریمی تاسیس شد. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، این ایده با اقبال خوبی مواجه شد.

در ایام ماه صفر المضفر سال ۱۳۹۵ ایده ای مبنی بر تاسیس وب سایت فروشگاه اینترنتی اشعار مداحان کشور شکل گرفت. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، جای خالی چنین وب سایتی در میان هزاران وب سایت، دانلود صوت و تصویر نوحه‌های مذهبی حس می‌شد که بعد از تحقیق و بررسی‌های فراوان اسم مهجه جهت نام فروشگاه انتخاب شد.

معنی عبارت مهجه

عبارت مهجه به معنی خون قلب یا آخرین قطره خون قلب می‌باشد. این عبارت در فرازی از زیارت عاشورا و همچنین زیارت اربعین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام آمده است.

اَلَذینَ بَذَلوا مُهَجَهُم دونَ اَلحُسَین (زیارت عاشورا)

وَ بَذَلَ مُهجَهَ (زیارت اربعین)

www.mohjat.net

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

0