.  اشعار محرم 99 منتشر شد
 تلگرام سایت مهجه

وصیت حضرت خدیجه به اسماء – متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا سلام الله علیها. داستان‌هایی جهت گریز زدن در روضه ائمه اطهار. در این بخش داستان‌هایی با منابع موثق جهت استفاده در روضه و استفاده به جا از فن گریز زدن در مداحی قرار می‌گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با فن گریز زدن در روضه و مداحی اینجا کلیک کنید

 

وصیت حضرت خدیجه به اسماء

اسماء همسر جعفر طیار می‌گوید لحظات آخر عمر حضرت خدیجه دیدم ایشان گریه می‌کند زمانی که علت گریه را پرسیدم او پاسخ داد: گریه‌ام برای فرا رسیدن هنگامه رحلت نیست بلکه برای آن است که دختر گران مایه‌‎‏ام فاطمه را ترک می‌کنم و شب عروسی او در کنارش نیستم تا او را مادرانه یاری و همراهی کنم اسماء گفت: سرورم من اینک با شما پیمان میبندم که اگر تا ان زمان زنده بودم به جای شما او را مادری کنم در این هنگام حضرت خدیجه آارام و مطمئن چشم بر هم نهاد و از دنیا رحلت فرمود .

سالها بعد، زمان عروسی امیر المومنین و حضرت فاطمه پس از آوردن عروس به خانه داماد همه بستگان به دستور پیامبر رفتند اسماء باقی ماند، پیامبر دلیل ماندن او را جویا شد او گفت: ماندن من در اینجا به خاطر پیمانی است که با خدیجه دارم پیامبر با شنیدن این موضوع گریست و او را چنین دعا فرمود:

 یا اَسماء قَضَی اللهُ لَکِ حَوائِجَ الدُنیا وَ الاخِرَه

 

گریز به روضه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

منبع : من المهد الی الحد ص ۱۴۵

 

 

 

وبسایت فرهنگی مذهبی مهجه

وب سایت فرهنگی مذهبی مهجه در سال ۱۳۹۳ تحت عنوان shear.blog.ir با موضوع مرجع متن اشعار مداح گرانقدر، حاج محمود کریمی تاسیس شد. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، این ایده با اقبال خوبی مواجه شد.

در ایام ماه صفر المضفر سال ۱۳۹۵ ایده ای مبنی بر تاسیس وب سایت فروشگاه اینترنتی اشعار مداحان کشور شکل گرفت. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، جای خالی چنین وب سایتی در میان هزاران وب سایت، دانلود صوت و تصویر نوحه‌های مذهبی حس می‌شد که بعد از تحقیق و بررسی‌های فراوان اسم مهجه جهت نام فروشگاه انتخاب شد.

معنی عبارت مهجه

عبارت مهجه به معنی خون قلب یا آخرین قطره خون قلب می‌باشد. این عبارت در فرازی از زیارت عاشورا و همچنین زیارت اربعین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام آمده است.

اَلَذینَ بَذَلوا مُهَجَهُم دونَ اَلحُسَین (زیارت عاشورا)

وَ بَذَلَ مُهجَهَ (زیارت اربعین)

www.mohjat.net

 غلط املایی
اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.
0