فروش ویژه

حرمت حضرت خدیجه نزد پیغمبر اکرم – متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا

متن روضه حضرت زهرا سلام الله علیها. داستان‌هایی جهت گریز زدن در روضه ائمه اطهار. در این بخش داستان‌هایی با منابع موثق جهت استفاده در روضه و استفاده به جا از فن گریز زدن در مداحی قرار می‌گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با فن گریز زدن در روضه و مداحی اینجا کلیک کنید

 

 

حرمت حضرت خدیجه نزد پیغمبر اکرم

پیغمبر اکرم هرگاه گوسفندی قربانی می‌نمود نخست، سهم آشنایان و دوستان خدیجه را می‌فرستاد، هنگامی که هدیه‌ای برای آن حضرت می‌آوردند آن را برای دوستان خدیجه می‌فرستاد و می‌فرمود:

دوستان او نیز برای من ارجمندند همچنین آورده‌اند که خدیجه همسایه‌ای داشت که بسیار به او می‌رسید و سفارش او را به پیامبر نیز نموده و آن حضرت هنگامی که غذای خوبی در خانه بود به احترام سفارش آن یار با وفا، بخشی از آن غذا را نیز برای او می‌فرستاد.

 

گریز به روضه حضرت زهرا هنگامی که سفارش فرزندان خود را به امیر المومنین علی علیه السلام میفرمود .

منبع : فروغ اسمان حجاز, خدیجه صلی الله علیه و اله ص ۲۶۱

 

 

 

وبسایت فرهنگی مذهبی مهجه

وب سایت فرهنگی مذهبی مهجه در سال ۱۳۹۳ تحت عنوان shear.blog.ir با موضوع مرجع متن اشعار مداح گرانقدر، حاج محمود کریمی تاسیس شد. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، این ایده با اقبال خوبی مواجه شد.

در ایام ماه صفر المضفر سال ۱۳۹۵ ایده ای مبنی بر تاسیس وب سایت فروشگاه اینترنتی اشعار مداحان کشور شکل گرفت. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، جای خالی چنین وب سایتی در میان هزاران وب سایت، دانلود صوت و تصویر نوحه‌های مذهبی حس می‌شد که بعد از تحقیق و بررسی‌های فراوان اسم مهجه جهت نام فروشگاه انتخاب شد.

معنی عبارت مهجه

عبارت مهجه به معنی خون قلب یا آخرین قطره خون قلب می‌باشد. این عبارت در فرازی از زیارت عاشورا و همچنین زیارت اربعین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام آمده است.

اَلَذینَ بَذَلوا مُهَجَهُم دونَ اَلحُسَین (زیارت عاشورا)

وَ بَذَلَ مُهجَهَ (زیارت اربعین)

www.mohjat.net

 فاطمیه 98  غلط املایی
اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.
0