ابوسفیان و اهانت به لب و دهان حضرت حمزه – متن روضه اهل بیت در مجلس یزید

متن روضه مجلس یزید در شام

روضه مجلس یزید در شام و اهانت به لب و دندان امام حسین سلام الله علیها. داستان‌هایی جهت گریز زدن در روضه ائمه اطهار. در این بخش داستان‌هایی با منابع موثق جهت استفاده در روضه و استفاده به جا از فن گریز زدن در مداحی قرار می‌گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با فن گریز زدن در روضه و مداحی اینجا کلیک کنید

 

ابوسفیان و اهانت به لب و دهان حضرت حمزه

بعد از شهادت حضرت حمزه زمانی که ابوسفیان علیه العنه به بالین او رسید با آهن و نیزه‌ای که در دست داشت به دهان حضرت حمزه زد و گفت: بچش عذاب خود را زیرا تو خود را از ما بیگانه نمودی, به خاطر ایمانی که به محمد آوردی.

شخصی به نام حلیس چون کردار ابوسفیان را دید به او عتاب کرد که تو خود را بزرگ این قوم میدانی و با مرده‌ای چنین میکنی .ابوسفیان منفعل و شرمنده شد و به او گفت این کار خطایی بود آن را کتمان کن و به کسی مگو.

اشاره گریز به روضه مجلس یزید علیه العنه

منبع : منهاج الدموع , ص ۶۲

 

 

 

وبسایت فرهنگی مذهبی مهجه

وب سایت فرهنگی مذهبی مهجه در سال ۱۳۹۳ تحت عنوان shear.blog.ir با موضوع مرجع متن اشعار مداح گرانقدر، حاج محمود کریمی تاسیس شد. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، این ایده با اقبال خوبی مواجه شد.

در ایام ماه صفر المضفر سال ۱۳۹۵ ایده ای مبنی بر تاسیس وب سایت فروشگاه اینترنتی اشعار مداحان کشور شکل گرفت. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، جای خالی چنین وب سایتی در میان هزاران وب سایت، دانلود صوت و تصویر نوحه‌های مذهبی حس می‌شد که بعد از تحقیق و بررسی‌های فراوان اسم مهجه جهت نام فروشگاه انتخاب شد.

معنی عبارت مهجه

عبارت مهجه به معنی خون قلب یا آخرین قطره خون قلب می‌باشد. این عبارت در فرازی از زیارت عاشورا و همچنین زیارت اربعین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام آمده است.

 اَلَذینَ بَذَلوا مُهَجَهُم دونَ اَلحُسَین (زیارت عاشورا)

وَ بَذَلَ مُهجَهَ (زیارت اربعین)

www.mohjat.net

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

0