خون از سر و روی پیامبر می‌گیرند – متن روضه حضرت رقیه

متن روضه حضرت رقیه

متن روضه حضرت رقیه سلام الله علیها. داستان‌هایی جهت گریز زدن در روضه ائمه اطهار. در این بخش داستان‌هایی با منابع موثق جهت استفاده در روضه و استفاده به جا از فن گریز زدن در مداحی قرار می‌گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با فن گریز زدن در روضه و مداحی اینجا کلیک کنید

 

 

خون از سر و روی پیامبر می‌گیرند

روزی ابولهب علیه العنه صدا زد: مردم پسر برادر من دیوانه شده است او را سنگ باران کنید و خود او اولین سنگ را به طرف آن حضرت رها کرد که بر پای مبارک آن جناب وارد آمد و خون جاری گشت و مشرکین هم آن جناب را سنگ باران نمودند.

آن حضرت به طرف بالای کوه ره سپار گشت تا اینکه چون به بالای کوه رسید مشرکین برگشتند وقتی حضرت تکیه به سنگی نمود که او را متکا می‌گویند دید خون از پیشانی و ساق پای مبارکش جاری می‌باشد، دلش شکست و اشکش بر صورت مبارک غلطید و عرض کرد: پروردگارا یک نفر در این صحرا نیست به داد من برسد و خون از پیشانی من پاک کند.

در این اثنا دید علی علیه السلام و خدیجه سلام الله علیه دارند از کوه بالا می‌آیند و سراغ او را می‌گیرند و به دست آن ها سفره نان و کوزه آب می‌باشد.

‌آنان را صدا زد و آنها چون حال حضرت را دیدند فورا پارچه ای به پیشانی آن جناب و پای مبارکش بستند و آب و نان به آن حضرت دادند و دست شریفش را گرفتند و در کمال آرامش از کوه به زیر آوردند و او را در خانه در بستر خوابانیدند.

 

گریز به روضه حضرت رقیه سلام الله علیه

منبع : منهاج البیان ص ۲۷۷

 

 

 

 

وبسایت فرهنگی مذهبی مهجه

وب سایت فرهنگی مذهبی مهجه در سال ۱۳۹۳ تحت عنوان shear.blog.ir با موضوع مرجع متن اشعار مداح گرانقدر، حاج محمود کریمی تاسیس شد. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، این ایده با اقبال خوبی مواجه شد.

در ایام ماه صفر المضفر سال ۱۳۹۵ ایده ای مبنی بر تاسیس وب سایت فروشگاه اینترنتی اشعار مداحان کشور شکل گرفت. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، جای خالی چنین وب سایتی در میان هزاران وب سایت، دانلود صوت و تصویر نوحه‌های مذهبی حس می‌شد که بعد از تحقیق و بررسی‌های فراوان اسم مهجه جهت نام فروشگاه انتخاب شد.

معنی عبارت مهجه

عبارت مهجه به معنی خون قلب یا آخرین قطره خون قلب می‌باشد. این عبارت در فرازی از زیارت عاشورا و همچنین زیارت اربعین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام آمده است.

اَلَذینَ بَذَلوا مُهَجَهُم دونَ اَلحُسَین (زیارت عاشورا)

وَ بَذَلَ مُهجَهَ (زیارت اربعین)

www.mohjat.net

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

0