حلیمه و شیرخوارگی پیامبر – متن روضه حضرت علی اصغر

متن روضه حضرت علی اصغر

متن روضه حضرت علی اصغر سلام الله علیها. داستان‌هایی جهت گریز زدن در روضه ائمه اطهار. در این بخش داستان‌هایی با منابع موثق جهت استفاده در روضه و استفاده به جا از فن گریز زدن در مداحی قرار می‌گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با فن گریز زدن در روضه و مداحی اینجا کلیک کنید

 

 

حلیمه و شیرخوارگی پیامبر

از حلیمه سعدیّه نقل است که: ما ده نفر از زنان بادیه بودیم که از منزل خود بیرون آمدیم تا اطفال شهر مکه را گرفته به منزل خود برده و شیر دهیم. من و شوهرم به واسطه ضعف شترمان دیر به مکه رسیدیم و دیگر طفل شیرخواری باقی نمانده بود.

ناراحت شدیم در آن هنگام سواری نزدیک شد گفت: مرا فرزندیست یتیم به هر یک از زنان بنی سعد گفتم به سبب یتیمی او را قبول نکرد و گفتند تو او را قبول کن تا دنیا و آخرت تو آباد گردد.

حلیمه می گوید هنگامی که من پرورش نوزاد آمنه را متکفل شدم در حضور مادر او خواستم او را شیر دهم سینه چپ خود را که دارای شیر بود در دهان او نهادم ولی کودک به سینه راست من بیشتر متمایل بود اما من از روزی که بچه دار شده بودم شیری در سینه راست خود ندیده بودم.

اصرار نوزاد مرا بر آن داشت که سینه راست بی شیر خود را در دهان او بگذارم همان دم که کودک شروع به مکیدن کرد رگ های خشک آن پر از شیر شد و این پیش آمد موجب تعجب همه حضار گردید.

 

گریز به روضه حضرت علی اصغر علیه السلام

منبع: بحار الانوار ج ۱۵ ص ۳۴۵

 

 

 

وبسایت فرهنگی مذهبی مهجه

وب سایت فرهنگی مذهبی مهجه در سال ۱۳۹۳ تحت عنوان shear.blog.ir با موضوع مرجع متن اشعار مداح گرانقدر، حاج محمود کریمی تاسیس شد. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، این ایده با اقبال خوبی مواجه شد.

در ایام ماه صفر المضفر سال ۱۳۹۵ ایده ای مبنی بر تاسیس وب سایت فروشگاه اینترنتی اشعار مداحان کشور شکل گرفت. با توجه به نبودن چنین مرجعی در فضای مجازی، جای خالی چنین وب سایتی در میان هزاران وب سایت، دانلود صوت و تصویر نوحه‌های مذهبی حس می‌شد که بعد از تحقیق و بررسی‌های فراوان اسم مهجه جهت نام فروشگاه انتخاب شد.

معنی عبارت مهجه

عبارت مهجه به معنی خون قلب یا آخرین قطره خون قلب می‌باشد. این عبارت در فرازی از زیارت عاشورا و همچنین زیارت اربعین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام آمده است.

اَلَذینَ بَذَلوا مُهَجَهُم دونَ اَلحُسَین (زیارت عاشورا)

وَ بَذَلَ مُهجَهَ (زیارت اربعین)

www.mohjat.net

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

0