دستگاه های موسیقی ایرانی محمود کریمی عبدالله دوامی

بازدید: 6837 بازدید

آموزش دستگاه های موسیقی

یکی از اصول اجرای بهتر آواز, یادگیری دستگاه های موسیقی ایرانی به همراه گوشه های آوازی هر دستگاه است. این تنها شامل خواننده های موسیقی پاپ و یا سنتی نیست. مداحان و روضه خوان ها نیز برای ادای بهتر اشعار روضه و همچنین اجرای بهتر سبک های مختلف مداحی مانند زمینه زمزمه واحد تک شور دودمه و … احتیاج به یادگیری و آموزش دستگاه های موسیقی ایرانی دارند. یکی دیگر از مزیت های یادگیری دستگاه های موسیقی و ردیف های آوازی اصیل ایرانی کمک به ساخت سبک نوحه است. دوستانی که علاقه مند به ساخت سبک و ملودی های دل نشین هستند می توانند از این مجموعه نفیس بهره مند شوند.

انواع دستگاه های موسیقی ایرانی و ردیف های آوازی

دستگاه های موسیقی ایرانی شامل عناوینی همچون شور, ماهور, دشتی, ابوعطا, بیات ترک, بیات اصفهان, کُردی بیات, نوا, سه گاه, چهارگاه, راست پنچگاه, افشاری و همایون می باشند که هر کدام از این دستگاه ها شامل گوشه هایی هستند. به عنوان مثال دستگاه دشتی شامل گوشه هایی همچون گیلکی بیدکانی غم انگیز دشتستانی چوپانی و … می باشد.

آموزش دستگاه های موسیقی محمود کریمی عبدالله دوامی

دو تا از معروف ترین اساتید آموزش دستگاه های موسیقی ایرانی استاد محمود کریمی و استاد عبدالله دوامی هستند که گنجینه ای بی نظیر از خود به یادگار گذاشته اند. من هم در ابتدا استاد محمود کریمی را با حاج محمود کریمی مداح اشتباه می گرفتم. استاد محمود کریمی یکی از برجسته ترین اساتید در زمینه موسیقی اصیل ایرانی می باشد. لازم به ذکر است حاج محمود کریمیِ مداح هم مسلط به دستگاه های موسیقی هستند.

 

جهت دانلود روی دکمه های زیر کلیک کنید

رمز فایل ها: www.mohjat.net

.

آموزش توسط استاد کریمی

جهت دانلود صوت کلیک کنید

آموزش توسط استاد دوامی

جهت دانلود صوت کلیک کنید

.

www.mohjat.net

مطالعه بیشتر